Hradec Králové 2013

Na koho je možné se těšit ve středu 2. října v Technologickém centru v Hradci Králové:

Michal Dolejš

Foto_Michal DolejšMichal pracoval jako marketingový specialista ve Vodagone. V rámci projektu Rok jinak se spojil s neziskovou organizací Green Doors a vznikl projekt rozvoje sociálního podniku – vegetariánské tréninkové kavárny Mlsná kavka. Nyní se věnuje rozvoji sociálního podniku, tak aby poskytoval kvalitní služby svým zákazníkům i klientům s duševním onemocněním, kteří zde procházejí pracovní rehabilitací.

 

Tomáš Kandel 

Foto_Tomáš KandelTomáš působil jako metodik školitel komunikačního centra České pojišťovny. V současné době je jedním z letošních grantistů Roku jinak. Svůj projekt realizuje s Junákem – svazem skautů a skautek v Brně, kde zlepšuje propagaci Junáka a služeb Kaprálova mlýna směrem k veřejnosti a školám.

 

 

Lucie Lankašová 

Foto_Lucie LankašováLucie více než 5 let pomáhala lidem s duševním onemocněním a jejich rodinám v Praze, jako dobrovolnice Evropské dobrovolné služby působila půl roku v Belgii. Po návratu do České republiky strávila téměř dva roky jako koordinátorka vzdělávacího projektu. Na konci roku 2010 vyhrála národního kolo soutěže Social Business Idea 2010 s nápadem na kompostovací sociální podnik KOKOZA (Komunitní kompost a zahrada), který propaguje kompostování a pěstování ve městě.

Díky soutěži poznala zakladatele čerstvě otevřeného Hubu Praha a do celého projektu se na první pohled zamilovala. První rok byla členkou Hubu a poté plynule přešla do týmu, kde se od roku 2012 stará o témata společenských inovací a společensky prospěšného podnikání.

 

Zdeněk Rudolský

Foto_Zdeněk RudolskýZdeněk je jeden ze zakladatelů HUB Praha. Zároveň založil s Jakubem Marešem poradenskou společnost Because. Dělal ředitele Amnesty international. Občas nosí vize co a jak dál s HUB aktivitami v budoucnu. Pro to, co projde sítem, nachází pak nové cesty, jak rozvoj udělat. Baví ho nové projekty a jejich financování. Snaží se, aby k tomu přibyl brzo Hub v Brně, Ostravě a investiční fond.