Představujeme řečníky, kteří vystoupí na ostravské konferenci ve čtvrtek 5. září:
Tomáš Pavlík
Bývalý tiskový mluvčí Unicredit Bank ČR strávil Rok jinak 2012 v občanském sdružení IQ Roma servis. Tomáš nastoupil do této organizace s cílem připravit spuštění programu Gendalos (projekt individuální podpory vzdělávání vybraných klientů), profesionalizovat činnosti PR týmu a zlepšit PR procesy. Lidem v organizaci poskytl manažerskou podporu a koučování.
Tomáš Kandel
Tomáš působil jako metodik školitel komunikačního centra České pojišťovny. V současné době je jedním z letošních grantistů Roku jinak. Svůj projekt realizuje s Junákem – svazem skautů a skautek v Brně, kde zlepšuje propagaci Junáka a služeb Kaprálova mlýna směrem k veřejnosti a školám.
Tereza Thérová
Tereza se zabývá guerillovým marketingem, který dodává klasickým marketingovým metodám hravou, originální a rozpočtově přátelskou formu. Se svou agenturou MyBoom se kromě komerční sféry věnuje více než rok také neziskovým organizacím, mezi které patří i ostravské coworkingové centrum Viva Ostrava.
Jenda Perla
Jenda je odborník na strategii a komunikaci v sociálních médiích na volné noze. Kromě návrhu komunikace značek na míru se zabývá školením a konzultacemi, které poskytuje také neziskovým organizacím. V loňském roce se zúčastnil Social Innovation Campu v Brně, kde svými zkušenostmi z oblasti sociálních médií podpořil projekt Pra-pra.
Petr Mohyla
Petr se živí jako programátor internetových aplikací. Před třemi lety se dostal k projektu Hnutí Duha, věnující se ochraně a monitoringu velkých šelem. Začal pomáhat jako terénní dobrovolník s cílem podpořit ochranu rysa, vlka a medvěda v Beskydech, ale časem pochopil, že může pomoci především svými znalostmi. „Díky své profesi programátora, zkušenostem a kreativitě, jsem po čase zjistil, že projektu mohu přinést mnohem více jako architekt a vývojář internetových aplikací, díky kterým lze lépe komunikovat s veřejností a řešenou problematiku daleko jednodušeji a jasněji prezentovat komukoli, kdo má připojení na internet,“ popisuje, jak se z aktivního dobrovolníka stal vývojařem nových sofwarových řešení, sestavených pro specifické potřeby projektu. Jedním z nich je i aplikace Mapa šelmy.