Program konference

14.00-14.30 hod.   Proč jsme tady a proč je propojování tak důležité?
Úvodní slova a vysvětlení důležitosti spolupráce ziskového a neziskového sektoru.

14.30-15.15 hod.   Příklady dobré praxe
Jak může člověk konkrétně pomoci svými dovednostmi? Co dokáže několikahodinová spolupráce zkušeného odborníka z byznysu s profesionály z neziskové sféry? Dáme prostor lidem z obou stran, kteří již tuto zkušenost mají a rozhodně jí nelitují. Zároveň bude řeč o projektu Um sem um tam, který se propojování profesionálů z byznysu a neziskových projektů věnuje. Na konci představí své výzvy ke spolupráci několik vybraných neziskových organizací. Na závěr zazní i několik konkrétních poptávek ze strany neziskových organizací. Kdo bude mít chuť, může si spolupráci domluvit hned na místě.

15.15-15.30 hod.   Představení výzkumu agentury Perfect Crowd 
Na jaře letošního roku provedla agentura Perfect Crowd společně s projektem Um sem um tam výzkum o motivaci lidí ke spolupráci s neziskovými organizacemi. Prvně představíme jeho výsledky.

15.30-15.45 hod.   Co neziskové organizace potřebují – představení konkrétních poptávek
Začíná to inspirací, ale důležitý je i první konkrétní krok. Odcházejte z akce s konkrétní domluvenou spoluprací s neziskovou organizací. Vybrané organizace ve stručnosti představí, co potřebují a kde jim může zkušený odborník v určitým oboru pomoci.

15.45-16.15 hod.   Coffe break a prostor pro networking

16.15-17.30 hod.   Rok práce pro neziskovku a jak dál růst
Přemýšlíte o dlouhodobé spolupráci s neziskovou organizací? Ideálně na pracovní pozici? Tak to zkuste s projektem Rok jinak Nadace Vodafone. Své zkušenosti z přechodu z komerční do neziskové organizace představí letošní grantisté.

17.30-18.00 hod.   Souhrn možností spolupráce ziskového a neziskového sektoru 

18.00-19.00 hod. Prostor pro networking
Zaujala vás některá z nabídek neziskové organizace? Chcete se dozvědět více o její činnosti? Chcete si osobně popovídat s řečníky? Tak přesně od toho je součástí konference průběžný networking.

V rámci akce v Praze ve středu 11. června
19.00-21.00 hod. Diskuze Development Coffe
Zkušenosti lidí z nevládek, co odešli do businessu a lidí z businessu, co odešli do nevládek