Praha

Představujeme řečníky, kteří povypráví o svých zkušenostech a projektech v rámci konference v Praze ve středu 11. června. Rozhodně zatím nejde o kompletní složení, některé jména budeme ještě doplňovat.

Lenka Mrázová
Mrazova_minPrvní zkušenost se spoluprací s neziskovou organizací získala Lenka v roce 2001, kdy se jí kolega náhodně zeptal, zda by jakožto zkušená auditorka pomohla s revizí účtů jedné nadace. Po schůzce s programovou ředitelkou Nadace VIA měla hned jasno. Jak sama říká, byla „ztracená“, protože objevila, jaká je v nadaci vřelost, srdce a teplo. Zároveň zjistila, že spolupráce s neziskovkami je zajímavá výzva i po technické, tzn. pro ni účetní stránce. Problémy, které řeší neziskové organizace, se častokrát velmi liší, což člověka nutí se neustále učit novým věcem. Růžové brýle o práci neziskových organizací však nemá. Dobře vidí i spousty neduhů, které neziskový svět má. At jde o papírovou administrativu nebo zbytečné průtahy a neefektivní práci. Právě v těchto směrech může neziskovkám mnohdy pomoci spolupráce s člověkem zvenčí.

Na konferenci přijde mluvit o nástrahách a problémech, které mohou v rámci spolupráce vzniknout. Na řadu samozřejmě přijde i pozitivní stránka věci.

 

 Václav Pavlečka
Vaclav-Pavlecka-a-Martin-Klco-Farmhouse-a-Leo-BurnettSvou krasojízdu v oboru komunikace začal před devíti lety coby redaktor. Přes pozici PR a Account Managera v agenturách se dostal až do korporace O2, kde se věnoval marketingové komunikaci Open Air Festival, O2 Snowboard Tour či O2 Extra. Když mu po dvou letech začala opět chybět agenturní „pohoda“, šel se uzdravit řízením agentur Reklamní klinika. Aby toho náhodou nebylo málo, přibral ještě pod ředitelská křídla agenturu PR CAFÉ. Spoluzaložil agenturu Kliché Killers v New Yorku a nyní působí v inovační jednotce Leo Burnett, kde tvoří inovace nejen pro český, ale i globální trh s klienty jako Petrof, Cube370, Lasvit, Samsung, Fosfa a dalšími.

Aby to prý nevypadalo, že je nelida, věnuje se kulturnímu rozvoji svého rodného města Mariánské Lázně. V rámci občanského sdružení Švihák spolupořádá Pecha Kucha Nights a další kulturní akce (včetně současně chystaného nultého ročníku festivalu Kulturní ozdravení). Jako konzultant také příležitostně radí Um sem um tam.

 

Kateřina Grausová

Grausova_col_sqKateřina je manažerka se zkušenostmi z marketingu, organizace akcí i s vedením malé cestovní agentury. Vedla jako obchodní ředitelka vydavatelství nebo jazykovou školu. Od ledna letošního roku spolupracuje s organizací Pestrá společnost, která se zabývá zkvalitněním života lidí se zdravotním postižením – od cvičení asistenčních psů přes chráněné zaměstnávání po nabídku cestování bez bariér v rámci ČR i v zahraničí prostřednictvím agentury BEZBATOUR.

Cílem projektu Kateřiny Grausové je transformovat cestovní agenturu BEZBATOUR v cestovní kancelář, vybudovat značku a certifikaci BEZBA. Kateřina přijde na akci společně s Michalem Pragerem z Pestré společnosti, aby se podělili o postřehy a zkušenosti z dosavadní spolupráce.

René Kujan
Kujan_Rene_A_4450-220x220René  je odborný konzultant, překladatel a žurnalista. Má zkušenosti i s propagací, produkcí, PR a marketingem. Zároveň je běžcem, maratoncem a ultramaratoncem. V roce 2012 jako první člověk vůbec oběhl Island po silnici č.1, a to tak, že zaběhl 30 maratonů ve 30 dnech. René v lednu nastoupil na Rok jinak do Sportovního klubu vozíčkářů Praha.

 

Spolupráce s neziskovými organizacemi Reného obohacuje a inspiruje už od dávných dob, kdy se do tohoto typu spolupráce pustil, dodnes. Odhodlání a vytrvalost, kterou musí vozíčkáři prokazovat každý den, by jim podle jeho slov mohl závidět téměř každý maratonec. Cílem spolupráce Reného a SKV je rozšíření základny Spojenců sportovců na vozíku, kde profesionální nebo rekreační sportovci věnují organizaci drobnou částku za každý uběhnutý kilometr, vstřelený gól nebo podobný sportovní úspěch. Navazuje spolupráci se školami, rehabilitačními ústavy a dalšími institucemi, ale také podporuje prevenci nehodovosti a úrazovosti.

 

Anna Vondráčková
Profil_CourseraAnna se dlouhodobě pohybuje ve světě marketingu a business managementu v mezinárodních společnostech. Nutno dodat, že její nejdelší a nejviditelnější spojení je s nejlepšími značkami kávy. Kávy, která má mimo jiné schopnost lidi spojovat a otevírat zajímavá témata. To co ji spojuje s touto konferencí, jsou aktivity do kterých se zapojuje jako dobrovolník v projektu Um sem um tam. Zajímá se o silná poselství a specifika neziskového sektoru označuje jako výzvy, které přijímá v oblastech jako strategie a marketing.
Je současně „ambasadorkou“ projektu, s cílem zapojit další profesionály pro neziskový sektor.

 

Jana Neupauerová
jankaJana je manažerkou programů Rok jinak v rámci Nadace Vodafone. Na konferenci přijde představit možnosti, jak se může člověk zapojit do činnosti neziskové organizace rokem práce.

 

 

 

Adéla Jansová
RTEmagicC_Adela_Jansova_1.jpgAdéla je píáristka na volné noze se zkušenostmi z byznysového, ale i neziskového prostředí. Před několika lety absolvovala kRok jinak Nadace Vodafone (tříměsíční verze projekt Rok jinak) a od té doby v neziskovém světě částečně zůstává dodnes. Je spoluzakladatelkou projektu Um sem um tam, který propojuje odborníky z byznysového prostředí s poptávkami neziskových organizací v rámci konkrétní jednorázové dobrovolnické spolupráce.

 

Olga Shiroboková
Olga3Vzděláním diplomatka, srdcem však sociální podnikatelka pracující s dětmi z ruského sirotčince, která zároveň vede českou pobočku Ashoky. Tato mezinárodní organizace již od roku 1980 a ve více než 80 zemích vyhledává, propojuje a podporuje jednotlivce, kteří podnikají inovativní  a systémová opatření pro řešení žhavých společenských problémů. Za jeden z nejdůležitějších nástrojů podpory považuje Ashoka propojení inovátorů se zkušenými a úspěšnými podnikateli a odborníky z byznysového prostředí.

Právě proto vznikla spolupráce Ashoky se společnosti Boehringer Ingelheim, která po celém světě propojuje sociální inovátory se svými vrcholovými manažery.

 

Michal Rabbow (vystoupení bude v anglickém jazyce) 
Michael RabbowMichael Rabbow works at one of the world’s top pharmaceutical companies Boehringer Ingelheim where he is responsible for Access to Health Care at Corporate Public Affairs. He has 29 years of working experience in the field of International Health, is appointed doctor in General Medicine and holds a MSc degree in Community Health. At the conference he will present examples of how senior managers of Boehringer Ingelheim systemically work with innovative social entrepreneurs in the field of healthcare worldwide and contribute their business know-how to help develop and scale social innovations.

Such cooperation is part of the international “Making More Health” partnership between Boehringer Ingelheim and Ashoka, the largest network of social entrepreneurs worldwide.

 

Tereza Podhorská
TerezaPodhorska1V neziskovém sektoru se pohybuje s přestávkami od roku 1993. Pracovala např. v Evropské nadaci pro lidská práva nebo v občanském sdružení Aperio. Terezu oslovil ovšem i svět byznysu, kde vnímá jiné kvality potřebné pro prosazení svých cílů a myšlenek. V současném životě považuje za důležité tři věci – upřímnost, sdílení a spolupráce. Je to přístup, který funguje v osobním i v profesním životě. A je to zásadní i pro směr radosti 3.0, kterou s touto myšlenkou a s přáteli z byznysu v roce 2009 založila. A je to i energie, kterou účastníci i dobrovolníci z byznysu zažívají na workshopech.

Tereza přijde představit koncept a možnosti vzdělávacího programu Un Dia…Daruj jeden den, který běží již 5 let.

 

Jan Krahulík
Honza má bohaté zkušenosti z oblasti salesu, marketingu a HR. K jeho úspěchům patří například vybudování leadership development programu v rámci společnosti Mars nebo nastartování růstu tržeb během svého působení na pobočce Mars v Řecku. Všechny jeho aktivity spojuje vášeň pro rozvoj leadershipu a přesvědčení, že firma, pro kterou pracuje, může měnit svět k lepšímu. V současné době s touto vizí vede společnost LITS Global pro Českou republiku, která pomocí leadership development programů v rozvojových zemí rozvíjí top talenty z firemní sféry a zároveň pomáhá tamním společensky prospěšným podnikům.